Със своя заповед, издадена днес, 1 май, министърът на здравеопазването Кирил Ананиев възлага на кметовете на общини и на областните управители да създадат необходимата организация за посещения на гражданите във всички национални паркове, природни паркове, планини и други обособени места с паркова среда извън населените места на територията на общините, без да се използва градски транспорт, лифтове и посещения на хижи и туристически обекти, съобщават от Министерство на здравеопазването.
Заповедта е следствие от среща, проведена по-рано днес, между министър-председателя и членове на правителството с Националния оперативен щаб.
В рамките на срещата бяха дискутирани противоепидемичните мерки във връзка с разпространението на COVID-19.

Прочетете още
- 14:29 Глобиха баща, докато прибира незрящия си син: история от Варна раздели хората
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 10:00 Пиян без книжка, заплахи и спор в мрежата: Герой ли е този полицай?*
- 11:03 Гръмнала гума, човешки жест и вечният спор: Трябва ли всеки да умее да сменя гума
