Пак е 13 март.
Няма вече кокичета и минзухари, все още са актуални мартеници по реверите и само тук-там бели корони на дърветата подканят за предпролетно настроение. Жива е вечната вселенска ритмика, от векове събуждането на природата пълни гърдите с езическа виталност. Макар че баба Марта не съблича зимния кожух.
Коронавирус или корона на дърво? Забелязвате ли въобще втората? СНИМКИ
А помните ли 13 март преди година? Бели корони на дърветата викаха подранила пролет, но това бе ден първи от обявяването на епидемична обстановка в страната. Всъщност пандемична. Наивно се надявахме, че заразата ще полудува с пролетния вятър, а лятото ще я прати да върви по дяволите. Не би! Коронавирус и локдаун влязоха в езика и всекидневието на народите по света. Уморихме се да се надяваме, че ще се върне старата ни представа за нормално битуване.
Какво тогава? Вижте бялата предпролетна корона на овошката отвъд прозореца. И нека да е лято, поне като ланшното.
Жарко лято за злосторника Ковид-19 и да върви по дяволите






Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!