Установиха ново огнище на заразени с коронавирус в гръцка община до Ксанти в близост до границата с България, съобщи БНР.
Властите въведоха извънредни мерки в община Ясму област Родопи, която се намира в близост до границата с България. Това стана след извънредно заседание на щаба за контрол по разпространение на вируса и Министерството за защита на гражданите. Под пълна карантина е село Агиасму след регистрирани нови 5 случая на заразени с бацила. В съседно село Ахино има 11 случая на заразени. Трима души починаха за 24 часа.
Въведе се забрана за влизане и излизане от селото, както и вечерен час от 21 часа до 7 сутринта. Носенето на маски е задължително. Служители на общината ще снабдяват с храна и лекарства хората под карантина. Засега въведените извънредни мерки са за седем дни.
За седмица на летището в Атина са направени над 7800 проби от пристигащите туристи. От тях само 4 са положителни, съобщиха от Министерството на здравеопазването.
Под пълна проверка за спазване на предпазните мерки и дистанция са всички хотели и плажни ивици в Гърция.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил