"Здравната система ще издържи на епидемията, но се нуждае от помощ". Това заяви заместник-председателят на БЛС Николай Брънзалов пред Нова тв.
"Не мисля, че нещо съществено се е променило за тези 3 седмици. Има по-голям брой тестове и съответно по-голям брой заразени. За съжаление не се спазват мерките. Когато има разлика в новооткритите случаи със 100 души, не можем да говорим за бум на заразените", смята Брънзалов.
Още по темата
292 са новите случаи на коронавирус, петима души са починали.
По думите му в Пловдив се създаде добра организация след заразата, която тръгна от мача.
Според него хората трябва да бъдат по-внимателни. "Не се изисква нищо особено от обществото - спазване на дистанция и хигиена. Това е", заключи зам.-председателят на БЛС.
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания