Жена издъхна в УМБАЛ "Св. Георги" в Пловдив от марсилска треска, причинена от кърлеж. Това е първата жертва в града на опасното заболяване през т.г.
Пациентката е била от старчески дом и в четвъртък е приета в инфекциозната клиника на болницата в тежко състояние. Въпреки усилията на лекарите е починала на следващия ден.
От дъждовете популацията на кърлежите се е увеличила. Медиците съветват при излети сред природата да се носят блузи с ръкави и дълги панталони, а след прибиране у дома внимателно да се оглежда тялото. При съмнения от ухапване или откриване на кръвосмучещо веднага да се потърси лекар.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход