Почина фелдшерът от шуменската Община Каолиново, от когото тръгна заразата и дори се образува второ огнище от COVID-19 в областта, съобщи БНТ.
Припомняме ви, че вчера издъхна и съпругата му.
Както вече стана ясно, фелдшерът преглеждал без предпазни средства хора от съседната Община Венец.
Той лекувал пациенти с ясни симптоми на COVID-19, но вероятно е подценил опасността, затова е предписвал лечение с чай и аспирин.
"Опитахме се да го убедим да влезе в болница, но той отказа категорично. Първите дни хората криха, че са били контактни", коментира пред БНТ кметът на Община Каолиново Нида Ахмедов.
Медикът и съпругата му все пак са били настанени в болница, но сами взели решението да я напуснат, преди да са напълно излекувани.
В общината има още един нов случай на заразен възрастен мъж, който е бил контактен с фелдшера. Общо 46 са заразените с коронавируса. Сред тях има и деца.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход