Пристигнаха първите ваксини срещу COVID-19. Посрещат ги здравният министър Костадин Ангелов и шефът на РЗИ-София.
Първоначално страната ни получи 5 000 дози от препарата на Pfizer и BioNTech, а след Нова година ще бъдат доставени още 52 000.
С първите ваксини ще бъдат имунизирани медицински специалисти, които работят на първа линия в борбата с COVID-19.
Утре започва имунизационната кампания на територията на цялата страна.
Тя ще се организира от регионалните здравни инспекции, а ваксините ще се слагат от лекари в лечебни заведения за извънболнична и болнична медицинска помощ и от регионални здравни инспекции.
Очаква се първият ваксиниран да бъде здравният министър проф. Костадин Ангелов.
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
