След 10 дни ще усетим резултатите от пътуването по Великден. Това прогнозира директорът на "Пирогов" проф. Асен Балтов.
Ще го усетят хората не толкова в София, а в по-малките градове, където може би медицинското оборудване не е на нивото на големите болници в София. Тогава наистина ще видим колко ще се увеличат болните от коронавирус в другите областни градове. Ще има увеличение категорично. Проблемите идват не от това, че има болни в болниците. Проблемите идват от хората, които не знаят, че са вирусоносители, посочи проф. Балтов.
Според него само Оперативният щаб може да каже дали да се разхлабят мерките.
При едно разхлабване на мерките може да пламне цяла една болница. Рискът остава. Разхлабване може би ще има, но още е рано, каза проф. Балтов пред БНТ.
Смятам, че хората разбраха, че в никакъв случай не сме стигнали пик, в никакъв случай не можем да си позволим в момента да саморазхлабваме мерките, защото кривата тръгна нагоре. Мисля, че в следващите две седмици хората ще видят, че може да се удвоят или утроят случаите на заразени с коронавирус, което показва, че трябва още търпение, добави той.
Опасенията ни за пълните църкви не се оправдаха, но останалото ще даде отражение
Прочетете още
- 21:00 Крал Чарлз III, който дойде при Тръмп, отказа да се срещне с жертвите на Епстийн
- 19:00 Драма в Русе: Стопанка на изчезнало коте обвини жена в системно премахване на обявите ѝ СНИМКИ
- 17:16 След закриването на "Магазин за хората": Как реагираха жителите на Куклен? ВИДЕО
- 20:00 Хулигани със спрейове съсипаха фасадите на обществени сгради в Ръжево Конаре СНИМКИ
Йордан 11:23, 19.04.2020
Не ви ли е ''неудобно'' Професоре,да продължавате да ''зомбирате''хората??? Все още голяма част от Българите са достатъчно Образовани и интелигентни!!! Престанете да тровите съзнанието на хората,ПРЕКАЛЯВАТЕ