Кметът на Община Калояново Георги Георгиев е задържан за 24 часа, като се очаква днес да бъде пуснат от ареста. От Районна прокуратура обявиха, че наблюдават бързото производство срещу 40-годишния Георгиев, който е управлявал служебния си автомобил „Фиат“, след употреба на наркотични вещества – престъпление по чл. 343б ал. 3 от Наказателния кодекс.
Вчера в село Калояново около 15 ч., полицейски патрул е спрял за проверка лек автомобила на кмета на населеното място. На водача е бил извършен тест за употреба на наркотични вещества с техническо средство, което е отчело положителна проба за употреба на кокаин.
По делото се извършват процесуално-следствени действия за изясняване на фактическата обстановка. Предстои Районна прокуратура – Пловдив да повдигне обвинение на Георгиев за управление на моторно превозно средство след употреба на наркотични вещества.
Прочетете още
- 19:00 Как да разпознаем насилника навреме - сигналите, които не трябва да подминаваме ВИДЕО
- 20:00 Кеш под масата, ДДС в джоба: Как продажбите на нови жилища източват бюджета ВИДЕО
- 18:19 Пожар избухна в Пловдив, димът се вижда от километри СНИМКИ
- 18:08 "Колата беше размазана": Тежка катастрофа блокира АМ "Тракия" СНИМКИ+ВИДЕО
