В сряда вечерта гръцките власти облекчиха режима на влизане на граждани от ЕС в страната. Те прецениха, че стопроцентовият контрол за гражданите на Европейския съюз вече не е нужен. Така българите вече отново преминават границата само след показване на лична карта.
След решението на властите в Гърция километричната опашка от автомобили се стопи само за около 2 часа. Днес ситуацията на границата е спокойна. Колите се пропускат много по-бързо.
Гръцките власти с ключова промяна за пропускателния режим в страната!
Единствено гражданите на трети страни преминават по-бавно през пункта, тъй като те трябва да удостоверяват къде ще отседнат. Правят им се и тестове за коронавирус.
Колоната от тежкотоварни автомобили обаче достига около 6-7 км.
Очаквайте подробности!
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил