Учениците от VII клас се явяват днес на изпит по математика. Над 60 хил. деца ще го положат при засилени противоепидемични мерки заради коронавируса.
Изпитът ще започне в 9 ч. и ще продължи два часа и половина.
В 8 ч. в Министерството на образованието и науката (МОН) ще бъде изтеглен вариантът, по който ще работят учениците.
Седмокласниците ще решават тест от две части с обща оценка.
В училищата ще се влиза от два входа и ще се мери температурата на учениците. Маските са препоръчителни и ще могат да се свалят в стаите.
Децата трябва да носят документ за самоличност и служебна бележка, както и черен химикал.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил