Три пътни произшествия са регистрирани в Пловдив за ден, съобщиха от ОДМВР. При едно от тях няма пострадали, но при други две в болница са настанени пешеходец и велосипедист.
Около 23:00 ч. снощи на бул. „Кукленско шосе“ водач на лек автомобил „Мерцедес“ е загубил контрол над колата. Според предварителната информация автомобилът последователно се е блъснал в електрически стълб, мантинела и паркирано моторно превозно средство.
При инцидента няма пострадали. Алкохолната проба на водача е отрицателна. По случая е взето административно отношение от екип на сектор „Пътна полиция“.
През деня обаче са станали още две произшествия, при които има пострадали. Около 10:45 ч. на бул. „Македония“ възрастен мъж, пресичащ на пешеходна пътека, бил ударен от лек автомобил, извършващ ляв завой.
Около четири часа по-късно, край моста на река Марица на околовръстния път II-86, товарен автомобил с прикачено ремарке засегнал със задната си част велосипедист, който се движел по пътното платно.
И двамата пострадали са настанени в болница и са оставени под лекарско наблюдение. По данни на полицията няма опасност за живота им.
Всички участници в произшествията са тествани с дрегер, като пробите са отрицателни. По случаите се водят досъдебни производства.
Прочетете още
- 10:20 74-годишна жена с деменция изчезна край Панчаревското езеро
- 08:50 Кражба в софийски ресторант: мъж задигна портфейл от служебно помещение СНИМКИ
- 08:00 Всяка пролет те прелитат над Пловдив – и ние трябва да се погрижим да има накъде да се върнат
- 23:00 Дневен хороскоп за 22 май: Деви, разчупете рутината си!