Митническите служители от Главна дирекция "Митническо разузнаване и разследване" откриха 1.851 кг контрабандни златни накити на стойност 142 000 лева при проверка на лек автомобил, влизащ в страната от Турция. Това съобщиха от пресцентъра на Агенция "Митници".
На пункт "Капитан Андреево" е бил проверен лек автомобил с румънска регистрация, в който пътували шофьорът и двамата му спътници, турски граждани. При личен преглед на един от пътниците, в чорапите му са открити полиетиленови пликове с изделия от жълт метал, обясниха от митницата.
След проверка на автомобила, във фабрична кухина над задния ляв калник, са открити два пакета, съдържащи общо 540 пръстени, медальони, синджири, гривни и обици, както и 58 гривни с червен конец и златни орнаменти. Според направената от вещото лице експертиза, по-голяма част от откритите изделия са от 14-каратово злато. Три синджира, пръстен и обеци са от 18 -каратово злато, инкрустирани с естествен камък. Откритите накити са с общо тегло 1.851 кг на стойност 142 000 лева.
По случая е образувано досъдебно производство под наблюдението на Окръжна прокуратура Хасково, уточниха от митницата.

Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил