Стотици българи посрещнаха изгрева по Черноморието в първия юлски ден. Традицията бе спазена въпреки усложнената заради COVID-19 обстановка.
В Бургас на Моста бе поставена сцена, на която 11 банди се грижеха за настроението още от 20:00 часа вечерта.
Освен в големите морски градове много хора дочакаха първите слънчеви лъчи и по курортите.
Джулай морнинг е традиция, свързана с хипи движение, за посрещане на изгрева на 1 юли. Тя носи името на известната песен „July Morning“ на английската рок-група „Uriah Heep“ от 1971 г. На всеки 30 юни срещу 1 юли много хора се събират по българското крайбрежие на Черно море, за да посрещнат заедно изгрева на слънцето.
Вижте кадри от различните места:
Шабла, 5:28 часа

Ахтопол

Арапя

Синеморец


Бургас

Камен бряг



Снимки: Фейсбук
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход