Порой се излива в момента над Пловдив, а силни гръмотевици раздират небето. Читатели съобщиха, че квартал Беломорски буквално се тресе от разлютилото се небе. Силен гръм падна и в Остромила.
За минути улиците на града опустяха.
За съжаление, и утре няма да бъде по-различно. Според прогнозата след обяд и вечерта в много райони на страната ще се развият гръмотевични бури и ще има условия за локални обилни валежи и градушки. Заради това в цялата страна е в сила жълт код за опасно време. Очаква се това време да продължи поне още 7-8 дни, когато всъщност настъпва и астрономическото лято.
По-рано и в София валя силен дъжд, а в някои квартали падна и градушка.





Снимка: Н. Стоянов




Снимка: Иван Генов