Целия персонал на детска градина „Пролет“ в Панагюрище се очаква да бъде тестван днес. Причината е положителната проба на Covid-19 на четиригодишно дете, за която кметът на града Никола Белишки съобщи в събота.
Със съгласието на родителите проби ще се вземат и на децата, като разходите по масовото тестване ще поеме общината, обяви Белишки, съобщи БНР.
Под 14-дневна карантина е поставена една от групите на детска градина. Под карантина са поставени и още 14 души, близки на семейството.
Случаят няма връзка с установената като заразена служителка от паспортното звено в полицията в града миналата седмица. Там под карантина са 11 души.
Днес местната болница, която разполага с референтна лаборатория за изследване на коронавируса, ще сключи договор със Здравната каса. Така здравното заведение ще поеме половината от разходите на тестовете на гражданите на Панагюрище, които по някаква причина трябва да се изследват за Covid-19.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив