Министърът на здравеопазването Кирил Ананиев въведе 4 нови заповеди за извънредната епидемична обстановка. Правилата, по които ще живеем в извънредната епидемична ситуация, ще бъдат облечени в 4 нови заповеди.
Те влизат в сила от полунощ. Първата от тях определя противоепидемичните мерки. Втората разписва ограниченията при влизане или излизане от държавата и позволява да се прилага задължителната карантина от 14 дни.
Третата разписва правилата за налагане на карантина и изолация при контакт с болни. Четвъртата определя кои обекти продължават да работят и кои остават затворени. Както стана ясно, правилата остават такива, каквито са и в момента.
ЗАПОВЕД 1:




ЗАПОВЕД 2:






ЗАПОВЕД 3:



ЗАПОВЕД 4:






Прочетете още
- 13:01 Силна експлозия или трус? Загадъчен тътен разтревожи Пловдив и региона
- 12:02 В памет на Кристиян: Ден на траур обявиха в гимназията в Сопот
- 13:41 Пореден инцидент! Камион отнесе мантинела, озова се в насрещното ВИДЕО
- 16:00 Нов скандален въпрос около трагедията на АМ „Тракия": Бащата на Сияна посочи вещото лице
Българин 09:01, 14.05.2020
Целта е ясна- БЕЗ МИТИНГИ И ПРОТЕСТИ , а икономиката и здравето на населението и държавата е маловажно!