Четири малки щъркелчета са изгоряли след като ток ги е поразил в гнездото, съобщи Димитър Попов, председател на клона на Дружеството за защита на птиците в Гоце Делчев. Инцидентът е станал в гоцеделчевското село Мосомище след разразила се силна буря и дъжд.
В късния следобед вчера е паднала единствената изкуствена платформа под напора на подгизналите клечки от гнездото.
Вследствие на това четирите му малки обитатели са били поразени от електрически ток.
В района на Гоце Делчев има десетки платформи издигнати за щъркели, най-много те са в село Баничан.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 15:00 Жена сигнализира за измама с цените при сергии за продажба на череши в София
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил