Младо момче от Врачанско почина, след като го ударил ток, докато брал липа, съобщиха от МВР.
Вчера, малко преди 15 часа, в районното управление на Козлодуй постъпил сигнал от жителка на село Бутан. Тя съобщила, че 19-годишният, жител на селото, заедно със сестра си и негов приятел брали липов цвят, при което 19-годишният се качил на дърво в близост до ел. проводник на преносимата мрежа на ЧЕЗ, допрял се до него, вследствие на което по тялото му преминал ток и той паднал от дървото.
Малко след подаването на съобщението на мястото пристигнал екип на спешната помощ от атомния град. Медиците оказали първа помощ на момчто и го транспортирали до болнично заведение, където малко по-късно вследствие на получените травми е починал.
По случая е започнато досъдебно производство.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 09:00 "Осъзнайте се - не сте си на село": пловдивчанин алармира за абсурдно пазене на паркоместа
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат