По молба на колега сутринта в 7 и 15 часа звъннах на дежурния в РПУ Димитровград, за да съобщя за три коня, които се разхождали до светофара в кв ,,Славянски". Пазарен ден, повече коли, повече хора, да не стане произшествие. Какво беше изумлението ми, когато ми беше отговорено: И аз какво да направя? Ошашавена, продължих да обяснявам, че колега шофьор ме е помолил и тъй като... ,,Знаем за сигнала, госпожо, а вашият колега като е наясно, защо не си ги вземе вкъщи (конете)?!” Без коментар...,,Родната полиция ни пази", така се пееше в една песничка...
Това разказа в социалните мрежи жена от Димитровград. Очевидци на конското нашествие успяха даже да заснемат животните. Според някои от тях те са дошли откъм с. Добрич и поели по бул. „Христо Ботев” към светофара. Ей така – между колите, хората и… полицията. Последната, както се оказва, не е особено впечатлена от необичайната гледка (а дали е необичайна?), щом задава – в лицето на дежурния в РПУ Димитровград, култовия въпрос: И аз какво да направя?
Така че, уважаеми димитровградчани, предлагаме ви да се понапънете и да измислите какво да прави родната полиция, когато три коня си се разхождат свободно по улиците на града. И да го споделите с пазителите на реда. Защото те не знаят…




Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО