От снощи Белодробно отделение в кърджалийската болница е поставено под карантина заради санитарка, дала положителна проба за COVID-19, работеща там и имала контакти с пациенти от отделението, съобщи директорът на Регионалната здравна инспекция в областния град д-р Виктор Кирчев.
"Направена е пълна дезинфекция на отделението, за да не се допусне вътреболнична инфекция ще се изследват за коронавирус всички работещи в него и чак след това ще бъде вдигната карантината, ако всичко е нормално и PSR-пробите са отрицателни", коментира д-р Кирчев, цитиран от БТА.
Той уточни, че далата положителна проба санитарка в кърджалийската болница е 19-и случай за областта от началото на пандемията.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход