Опашки от автомобили по граничните пунктове „Маказа” и „Кулата” в първия ден, в който може да се влиза в Гърция без карантина.
Много хора не бяха разбрали, че ограниченията падат по обед и бяха тръгнали за южната ни съседка от сутринта.
В колите има голям брой сезонни работници. Друга голяма част от пътуващите са туристи от Румъния.
На „Маказа” опашката е минала над 1 километър. На „Кулата” е била още по-голяма - 5 км, пише БГНЕС.
Новото в заповедите на гръцките власти е, че въпреки падналите ограничения, някои от преминаващите може да бъдат помолени да попълнят анкета или да им бъде направен тест за коронавирус. Ако той се окаже положителен, пристигащият трябва да изтърпи 14-дневна карантина.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход