Изследват морската вода след аварийно заустване от хотел в комплекса “Св. Св. Константин и Елена”. Това съобщиха от Изпълнителната агенция по околна среда. Повод за спешната проверка е сигнал за изтичане на битово-фекални води в Черно море. Експерти от РИОСВ - Варна са взели проби от водата, които ще бъдат лабораторно изследвани.
Целта е да се установи степента на замърсяването, съдържанието на биологична потребност от кислород, азот амониев, азот нитритен, азот нитратен и ортофосфати.
Проверяват сигнал за петна от мазут в морето край Варна Взета е и отделна проба от кафеникаво оцветените отпадъчни води от аварийното заустване, за която също предстоят изпитвания в Регионалната лаборатория във Варна.
След като изпитванията бъдат завършени, резултатите от лабораторните анализи ще се предоставят на компетентните органи за предприемане на последващи действия.
Прочетете още
- 22:40 "Продавали пред училище": Нови подробности за акцията на ГДБОП в София СНИМКИ
- 21:37 Меле в Пловдив! Частна линейка се обърна след катастрофа
- 20:00 Съседка блъска по врата заради шум от дете... което дори не си е вкъщи! ВИДЕО улови момента
- 18:13 Смърт за секунди: Уличен чадър преряза артерията на жена пред очите на съпруга ѝ