Ресторант в центъра на Пазарджик е затворен с разпореждане на здравните власти, след като една от служителките в е дала положителна проба за коронавирус.
На собственика на заведението е издадена заповед да организира пълна дезинфекция, която да бъде направена от лицензирана фирма. От Регионалната здравна инспекция потвърдиха за случая, като допълниха, че са намерени хората, с които заразената жена е имала близки контакти, за да им бъде наложена 14-дневна карантина.
От ръководството на заведението изнесоха съобщение, че то няма да работи до 2 юли. Мярката е наложена след заболяване на хигиенистка, за която се пояснява, че не е била на работа в ресторанта от 10 дни.
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 14:00 Куриер или нарушител? Спор за паркиране завърши с обвинение за удар по автомобил