Грипът продължава да настъпва.
От днес в принудителна ваканция са учениците от областите Стара Загора, Шумен и Силистра.
Разпространението на вируса вече спря учебните занятия в 137 училища в област Бургас до петък включително. Това са и четирите области, в които е обявена грипна епидемия.
Заради увеличаващия се брой на болните пред обявяване на епидемия са още Русе, Ямбол, Перник и Пазарджик, което се очаква да стане до края на седмицата.
Щабът за борба с грипа и острите респираторни заболявания се събира днес следобед, за да реши дали да обяви грипна епидемия в Русе и областта.
Според данните на Регионалната здравна инспекция от миналата седмица, болните в региона са 129,05 на 10 000 души. Най-много са вирусоносителите във възрастовата група между 5 и 14 години.
Грипна епидемия се обявява, ако заболеваемостта достигне стойности от 250 на 10 000 души.
Прочетете още
- 09:00 Страхувате се от упойката? Анестезиолог от Пловдив разкрива какво всъщност се случва в операционната ВИДЕО
- 16:00 Кървав ужас! Откриха мъртва млада майка в наш курорт
- 14:55 МВР пусна СНИМКА на изчезналия бизнесмен от Павликени
- 19:02 Опасна гонка в София едва не помете пешеходец! МВР наказа трима шофьори ВИДЕО