В 7-дневен срок трябва да се отстранят нередностите по жалбата на Инициативния комитет за референдума за чиста околна среда в Русе срещу териториалното звено на службата за гражданска регистрация.
Припомняме, че жалбата е за това, че при проверката на подписката от ГРАО, е предоставен общият брой на избирателите в общината, а не на тези, които имат право да гласуват на местни избори.
От Инициативния комитет за провеждане на референдума трябва да докажат че имат право да заведат дело срещу службата за гражданска регистрация в Русе, обясни Бойко Никифоров пред камерата на КИС 13. Той е убеден, че ще доведе нещата докрай и че ще има референдум.
Жалбата от Инициативния комитет срещу ГРАО е за това, че при проверката на подписката, е предоставен общият брой на избирателите в Общината, а не на тези, които имат право да гласуват на местни избори. По този начин, се оказва, че подписката е невалидна.
Припомняме, че от Инициативния комитет настояват и за корекция на над 300 подписа, които са с грешни ЕГН-та или непълни имена.
Прочетете още
- 13:00 А колани имат ли? Петима с каруца шпорят из Пловдив ВИДЕО
- 10:00 „Ми що не, майна": "Пловдивски" мерцедес разбуни духовете в София СНИМКА
- 14:00 Безсмислената беля на дете провокира важни въпроси за отговорността към чуждия труд
- 12:00 ТикТок предизвикателство остави 15-годишен с изгаряне: опасна мода с дезодорант