Жена на 102 г. стана най-възрастният парашутист в света, след като скочи от 4300 м височина над Южна Австралия. Тя извърши първия си скок през 2016 г., за да отбележи 100-годишнината си, информира БГНЕС.
Пристрастената към адреналина столетница Айрин О'Шей каза, че се чувства нормално след скока, по време на който тя летеше със скорост 220 км/ч.
"Беше много ясно, но доста студено", каза О'Шей.
Тя предприе скока, за да набере средства за благотворителност. Те ще бъдат използвани за търсенето на лечение на моторно невронно заболяване, от което починала дъщерята на столетницата.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 16:00 Пет жертви за няколко часа. И най-страшното е, че вече свикваме с това
- 19:00 „Ще ви разкажем играта!": Осили, кърлежи и джунгла до колене изкараха хората извън нерви
- 18:45 Русинова след трагедията на АМ "Тракия": Днес убихме две деца с некомпетентност и безхаберие