Две момичета на 15-16 години от Пловдив са били рекетирани с качването на компрометиращи техни снимки в интернет. След публикуването на кадрите една от деветокласничките отказала да ходи на училище и за малко да бъде изключена. Сигналите за изнудването са подадени до Местната комисия за борба с противообществени прояви на малолетни и непълнолетни, съобщиха оттам, но отказаха всякакви подробности, за да не бъде разкрита самоличността на децата.
„Родителите често не знаят какво да правят в такива случаи, затова планираме обучение както с децата, така и с техните майки и бащи как да реагират при заплахи в интернет”, съобщи главният юрист на общината Илиан Иванов, който е и зам.-председател на комисията.
През 2018-а комисията е регистрирала и две блудства и едно изнасилване. Иначе детската престъпност е намаляла през м. г. в сравнение с 2017-а. През 2018-а извършените от малолетни и непълнолетни престъпления са 102, през предишната година са били 119.
Прочетете още
- 08:00 Докато търсим леопарди, горските сърца сами ни намират ВИДЕО
- 09:47 Разрушения, загинали, блокирана магистрала - появи се зловещо ВИДЕО от експлозиите край Житомир
- 09:00 Непрекъсната линия или непрекъснат тарикатлък? Аплодисменти за поредния „шампион" на пътя ВИДЕО
- 13:00 Магнитна буря днес: как може да повлияе на здравето ви и какво да правите