Крадец е обрал бившия футболен шеф и жертва на "Наглите" Ангел Бончев.
Апащът е успял да свие три каси с общо 27 000 лв и 700 евро, съобщава "Телеграф".
Престъплението станало в неделя в хидропарк Казичене, който се стопанисва от него, но жалбата в полицията е пусната във вторник, разкрива самият Бончев.
Предполага се, че някой е знаел, че държи там крупната сума, тъй като и моментът на удара бил изчислен така, че да не е на обекта.
Камери обаче заснели престъпника, който бързо взел металните касети с парите и духнал с мотор.
Ангел Бончев е бивш изпълнителен директор и президент на Литекс и бивш шеф на Спартак (Плевен).
През 2008 г. той и съпругата му Камелия бяха сред първите жертви на "Наглите". Бончев бе държан в плен в продължение на 50 дни, а след това изхвърлен в района на Княжево с два отрязани пръсти. За да освободи съпругата си, той преведе 157 000 евро на фондация за борба с рака на гърдата.
От СДВР потвърдиха за случая, като допълниха, че в момента извършителят на кражбата се издирва.
Прочетете още
- 08:00 Агресия в Благоевград: Мъж нападна възрастна двойка, изрита пазарската им количка
- 09:29 Кошмар на „Хемус": Тир излетя в канавка, километрични тапи към София ВИДЕО
- 21:56 Буря удари наше село! Падна градушка с размер на орех СНИМКИ
- 09:00 "Децата ми се будят по 10 пъти": Варненец избухна срещу шумните мотористи