След 15 години липса на изложбена изява, известният и почитан пловдивски творец, чиито паметници на емблематични личности красят любимия Пловдив, ни зарадва със самостоятелна експозиция. Изложбата скулптура и живопис на Цвятко Сиромашки носи името "След Рим е Тя". Маестрото избра галерия "Сигна", за да покаже най-новите си творби, а откриването беше тази вечер.
Приятели, почитатели и ценители препълниха галерията, в която бяха експонирани скулптурни композиции, пластика и акрилна живопис, сътворени през последните години и непоказвани досега на публиката. Много от тях носят духа и емблематиката на града под тепетата. Във всяко свое произведение Цвятко Сиромашки е вградил много любов, древно познание, философски послания и изключително сложен физически труд.
Получил своето международно признание, но влюбен в Пловдив, творецът откри изложбата си в навечерието на Празника на града, а специално поканени от него гости бяха адвокат Георги Колев - издигнат за кмет на община Пловдив от Земеделски съюз "Александър Стамболийски", и Илиян Велков, познат повече като "Густо ми е, Велков", кандидат за кмет на пловдивския район "Южен". Цвятко Сиромашки ги поздрави за куража и изрази пълната си подкрепа на кандидатурите им, като им пожела успех на предстоящите избори.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив