Сигналът на 112 за обира е бил подаден от майката на Димитър Ръжев. При огледа на полицаите от Първо районно управление в Пловдив било установено, че в къщата било проникнато през незаключена врата.
Крадците са търсили вероятно пари, тъй като дни преди убийството на младото момиче Димитър Ръжев бил продал имот и с парите от него тръгнал да гуляе по заведенията в Пловдив и в София. Обирджиите обаче не са успели да задигнат пари.
От незаключената къща са окрали различни по вид алкохол, пури и телевизионна игра. По случая е било образувано досъдебно производство в Първо районно управление на полицията в Пловдив.Спрягани за автори са приятелите на Ръжев, които вероятно са наркозависими пише трафикнюз. Те са търсили пари и ценности, които Димитър е съхранявал.
Прочетете още
- 08:21 Феновете на Локо Пловдив изригнаха срещу Иван Демерджиев
- 10:00 Шофьор на мерцедес се оказа без книжка – арогантно шоу приключи с патрул и глоба ВИДЕО
- 09:00 Деца с тротинетки играят с живота си. Ще глобят ли родителите им?
- 13:17 Пътен ад на АМ Тракия! Образува се километрично задръстване ВИДЕО+СНИМКИ