Обявено е бедствено положение за територията на град Ветрен. Това съобщи кметът на града Радослав Лютаков, цитиран от Агенция „Фокус”. Бедственото положение е обявено със заповед на кмета на Община Септември Марин Рачев.
Причината са поражения, нанесени от разразилата се буря днес между 16.00 и 17.00 ч. В резултат на обилния дъжд водата по улиците в града е заляла тротоари, като е достигнала и до къщи. В резултат на бурята целият асфалт по главната улица във Ветрен е изровен и пътят е непроходим. Причината за това е, че по улицата е бил положен само първи слой асфалт при извършвани ремонтни дейности.
По думите на кмета на Ветрен и близо до моста на ул. „14“ се е оформило свлачище, което е достигнало почти до къщите и създава опасност за домовете на хората. Лютаков поясни, че все още не е ясно докога ще бъде в сила бедственото положение.
Прочетете още
- 15:00 На косъм от инцидент: дете изскочи на асфалта, падна пред кола ВИДЕО
- 15:57 Разкриха как е облечен тийнейджърът, изчезнал от дни в София
- 17:55 Докато полицията го търси, той говори: прокурорският син с гръмко изявление ВИДЕО
- 18:29 Financial Times откри защо Тръмп внезапно напусна срещата на върха на Г-7