Племенникът на Симеон Сакскобургготски - обект на кражба. От дома му е било задигнато голямо количество скъпи бижута. Обирът е станал на 19 юли.
Принц Емануеле Филиберто Савойски е наследник на италианската корона. Бижутата са били задигнати от парижкия му апартамент. Според следствието крадците са били добре запознати с бижутата, които са били собственост на венценосното семейство. Те са откраднали най-скъпите бижута на приблизителна стойност 500 хиляди евро, обясняват от БГНЕС.
Апартаментът, от който е извършена кражбата, принадлежи на италианския принц и неговата съпруга - френската актриса Клотилд Куро. По време на престъплението двамата са отсъствали от дома си.
Принц Емануеле Филиберто е единственият наследник на сегашния глава на династията Виктор Емануил Савойски. Той е син на последния италиански крал Умберто Втори, брат на българската царица Йоана.
Прочетете още
- 19:00 "Неканен гост" в бистро се почерпи с оборота от касата и лаптоп ВИДЕО
- 21:00 Убийство във Виена: Посланикът на Украйна в България е отстранена заради сина й
- 13:46 Карловец, живеещ в САЩ от години, почина в имиграционен арест в Мичигън
- 17:15 Гъст черен дим се издига над Царево, ВИДЕA и СНИМКИ показват истински ужас