Явно ще трябва да извървим още дълъг път преди да станем истинска европейска правова държава, защото там, когато прокуратурата разследва канцлери, те си подават оставките, а тук е възможно да нарушиш конституцията и евентуално да станеш канцлер, заявява главният прокурор Иван Гешев, в интервю пред "24 часа".
"Смяташ, че си напълно недосегаем, като законите важат за обикновените граждани, но не и за теб. И че сте каста богоизбрани като в Древния Рим, какъвто явно е техният идеал", казва още той.
Щеше да е притеснително, ако политиците ме хвалеха, а не ми искаха оставката, смята Иван Гешев.
И още: Прокуратурата ще се старае България да е правова държава, а не древния Рим за шепа богоизбрани.
Противоречи на базовите европейски стандарти да се правят конституционни промени "за" или "против" една институция или "за" или "против" отделна личност.
За мен е странно как от една страна се говори за върховенство на закона, а от друга - се лансират идеи, които са в явно нарушение на задължителната практика на Конституционния съд, както и на основополагащи правни принципи, заявява Иван Гешев.
Прочетете още
- 10:02 Катастрофа на АМ „Тракия" към Бургас! Автомобил се заби в мантинелата, образува се колона
- 09:00 Вандалска проява или "наказание" за паркиране? Дете напръска кола със спрей ВИДЕО
- 12:00 След 15 години всеотдайна грижа: Хижа "Балкански рози" си търси нов стопанин
- 11:00 „Така паркират гостите на столицата": Кола тушира антипаркинг колче СНИМКА