Софийската районна прокуратура привлече към наказателна отговорност 32-годишен мъж, предизвикал катастрофа на бул. "Цариградско шосе" в София, при която е причинил телесна повреда на жена. Водачът е карал след употреба на алкохол.
Тази сутрин около 03:41 часа обвиняемият В.Д. шофирал лек автомобил, марка "БМВ", по бул.“ Цариградско шосе“, когато нарушил правилата за движение по пътищата. Той е изгубил контрол над колата и причинил ПТП с движещия се пред него лек автомобил, марка "Тойота“.
Тежка катастрофа в София, има пострадали
Вследствие на катастрофата по непредпазливост е нанесена средна телесна повреда на жена, изразяваща се в травма на главата и счупване на ребра. В.Д. е извършил деянието в пияно състояние с концентрация на алкохол в кръвта от 1,89 на хиляда, установено с Алкотест "Дрегер“.
С постановление на наблюдаващ прокурор В.Д. е задържан за срок до 72 часа.
Предстои да бъде внесено искане в съда за определяне на мярка задържане под стража.
Заглавната снимка е илюстративна
Прочетете още
- 20:36 Зловещи разкрития за смъртта край Лъвов мост: Спор, бутане и трима в ареста СНИМКИ
- 13:41 След смъртта на ученик: гимназия в Сопот отмени връчването на дипломите
- 16:50 Тапа на „Тракия": две катастрофи и проливен дъжд блокираха движението към Пловдив СНИМКИ
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО