Досъдебно производство за пътнотранспортно произшествие с двама загинали граждани на Молдова ръководи Окръжната прокуратура в Силистра. Оцелял, макар и ранен, е шофьорът на автомобила, който е настанен в болница с фрактура на двата крака.
Тежкият пътен инцидент е станал днес около 9 часа в района на село Черковна, което се намира на пътя Дулово - Силистра, съобщи "24 часа".
Автомобилът с молдовска регистрация се удря в дърво. Пътникът, който се возел на предната седалка, и съпругата му, която пътувала отзад, са загинали на място. Тримата се връщали от почивка в Инстанбул.
33-годишният шофьор Иван В. ще бъде привлечен към наказателна отговорност за престъпление по член 343, ал. 3 от НК. Назначени са експертизи, които трябва да установят има ли алкохол или наркотици в кръвта на водача, както и причините за тежкия пътен инцидент.
Действието по разследването продължават.
Прочетете още
- 22:41 Автомобил удари полицейска кола в София, районът почерня от патрулки СНИМКИ
- 08:00 Хрупкави банички с оризови кори и сирене – бърза и лесна закуска
- 08:44 Полицията издирва родителите на изгубено дете във Варна
- 22:00 Празният стомах води до празен поглед: Защо нередовното хранене увеличава риска от депресия