Турските митнически власти са заловили 63 кг марихуана и 736 хиляди таблетки с наркотично вещество при опит да бъдат внесени в Турция в тир с българска регистрация. Шофьорът е заловен на ГКПП Капъкуле/Капитан Андреево.
Освен наркотика са били заловени и 325 мобилни телефона и аксесоари към тях, три хиляди електронни цигари и други контрабандни стоки.
Общата стойност на заловения нелегален товар е 56 млн. турски лири, съобщиха от митническата дирекция на Капъкуле.
Нелегалният товар е бил открит при контролна проверка на скенер. В товарителницата е било отбелязано, че ремаркето на тира е празно. На скенера обаче е било отчетено наличие на товар.
В проверката е участвало и специално обучено куче. То е надушило наркотика, който бил скрит в тайник, разпределен в 82 пакета.
Шофьорът на тира, турски гражданин, е задържан.
Снимката е илюстративна
Прочетете още
- 15:07 Не се отдели от майка ми нито за миг: Млад лекар спечели сърцето на великотърновка
- 13:30 А него кой ще глоби?: Необозначен автомобил дебне шофьори в аварийната лента
- 14:00 С пистолет в ръка: Мъж разби къщички за бездомни котки и отнесе коте във Варна
- 11:23 Отиде си Любен Дилов-син. Замлъкна един от най-острите гласове на България