Полицията в Казанлък задържа трима похитители, свързани с няколко обира на къщи.
Първи сигнал е получен на 14 май, когато крадците са откраднали множество вещи от къща в Казанлък. На потърпевшите са били отнети бяла и черна техника, строителни машини и домашна покъщнина, съобщават РУ – Казанлък.
В резултат от проведеното разследване се установява, че престъпниците са на 26, 35 и 22 години.
В хода на работата се разбира, че 26 и 22-годишният са свързани и с друга кражба в Казанлък, в която отново задигат строителни машини.
От друга страна, 35-годишният е установен като извършител на кражба в старчески дом, от където си присвоява телевизор и други битови вещи, отново в Казанлък.
За всички случаи са образувани досъдебни производства по член 195 от Наказателния кодекс под надзора на Районна прокуратура – Стара Загора.
Рецидивистите са задържани за 24 часа.
