Млади момчета откраднаха кутия за дарения, поставена в денонощен комплекс на булевард "Освобождение" в Пловдив, видя GlasNews.bg.
Престъплението е извършено в първите дни на януари, а действията на младежите са заснети от камера за видеонаблюдение, поставена в обекта.
В социалната мрежа Facebook бе публикуван запис от камерата, заснела грозната постъпка. На него се вижда как пет момчета влизат в обекта и се насочват към касата - именно там е поставена кутията за дарения.
Действията на младите момчета вероятно предварително са съгласувани, тъй като трима от тях "окупират" касата, а другите двама остават на задан план.
На видеото се вижда как един от младежите побутва с дясната си ръка кутията, момче с черен суичър я поема и я подава на този до него - секунди по-късно момчето, в което е кутията, напуска обекта.
"Пазете се! Обикалят в "Тракия". Откраднаха кутията със средствата за болната Вили!", написа в социалната мрежа мъжът, разпространил записа от камерата.
Вече е подаден сигнал в полицията. Каква е точната сума, която младежите са откраднали, не е уточнено.
Вярваме, че наглеците бързо ще бъдат установени от органите на реда, тъй като на кадрите от записа ясно се виждат техните лица.
Не заслужават ли обществено порицание - вижте ги добре:
Прочетете още
- 20:00 Глутница вся ужас в София: Докато институциите спят, кучетата вече вилнеят в следващия квартал
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 19:00 Ужас в София! Асансьор с майка и дете пропадна ВИДЕО