Опит за посегателство от православен храм бе предотвратен в резултат на професионални действия от служителите на реда в Пловдив.
Вечерта на 28 декември м.г. била създадена незабавна организация от страна на полицията във връзка с постъпила информация за мъж със съмнително поведение около църква в жк „Тракия“ в областния град. На място униформените заловили техен 31-познайник, който бил пристигнал с лек автомобил и се канел да влезе с взлом, за да открадне пари от православния храм.
По образуваното досъдебно производство са иззети различни веществени доказателства, материалите са докладвани в Районна прокуратура – Пловдив. С постановление на наблюдаващия прокурор извършителят е привлечен като обвиняем, а със съдебно решение му е наложена постоянна мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Документирането на случая продължава, работи се и за установяване съпричастността на мъжа към други подобни посегателства на парични дарения от църкви и параклиси на територията на областта.
Прочетете още
- 19:00 Диана Русинова: Има тревожен пропуск на мястото на трагедията СНИМКИ
- 11:00 Педиатрията в Карлово пред затваряне? Твърдения на служител вдигнаха граждани на протест
- 17:00 Инфарктно ВИДЕО: Микробус на транспортна фирма едва не предизвика челен удар край Костинброд
- 12:00 Шофьорка спука две гуми в дупки в Плевен: Кой ще плати щетите? СНИМКИ