Борусия Мьонхенгладбах сътвори впечатляващ обрат с 10 души, за да победи Дармшад с 3:2 в последния мач за 2015 година в немската Бундеслига, с който сезонът бе официално преполовен. Ситуацията за Гладбах не изглеждаше никак добре, след като в 28-ата минута гостите поведоха с 1:0 след гол на Марсел Хелер, а 10 минути по-късно Гранит Джака остави съотборниците си с човек по-малко след директен червен картон. Домакините обаче намериха сили и още преди почивката изравниха чрез Ларс Щиндъл, а в началото на втората част Хавард Нордвайд дори даде аванс на домакините. Сандро Вагнер възстанови равенството още веднъж в 67-ата минута, а в големия герой за Гладбах се превърна Оскар Вендт, който в 86-ата минута донесе трите точки за своя тим. В класирането Борусия е на четвърто място с 29 точки, а Дармщад заема 13-а позиция с 18. Свали си приложението на Gong.bg – за ANDROID – за iOS