Красива островна дестинация в Турция е описвана като турския вариант на Малдивите.
Сулуада, което означава "Воден остров", се намира край бреговете на Анталия – един от водещите туристически райони в Турция.
Въпреки близостта си до Анталия, островът е напълно необитаем, което го прави спокойно убежище за туристи, търсещи бягство от тълпите.
Посетителите могат да достигнат до това уединено райско кътче с 40-минутно пътуване с лодка от Анталия.
„При пристигане, посетителите се посрещат от гледка, сякаш излязла от пощенска картичка. Бреговата линия на острова е обсипана с фин, прахообразен бял пясък, а лазурните води приканват за освежаващо плуване,“ споделят туроператори.
Островът е успял да запази непокътнатата си природна красота благодарение на минималното развитие и липсата на строежи.
Кристално чистите води на Сулуада са истински рай за дивата природа, като туристите имат шанс да видят делфини и тюлени монахини.
Сулуада разполага с два плажа, подходящи за къпане, а за по-авантюристично настроените има възможност за разходка сред маслинови дървета във вътрешността на острова.
Според проучване на туристическата компания On the Beach, Турция е най-популярната лятна дестинация за 2025 година.
Данните сочат, че резервациите за Турция са нараснали с 54% за последните две години, като Анталия е сред водещите предпочитани локации.
Новината идва малко след като плажът Коняалтъ в Анталия бе обявен за мястото с най-топлите морски води в Европа – цели 27.8°C.
Превод: GlasNews.bg
Прочетете още
- 09:00 Пълни кофи с хляб и празни души: Когато храната е боклук, а хората – излишни
- 08:00 Виждали ли сте Иван? Близките му го издирват СНИМКА
- 10:11 Още една тапа на АМ Тракия – тридневен ремонт пренасочва движението в една лента
- 23:00 Дневен хороскоп за 16 юни: Скорпиони, отърсете се от сянката на песимизма!
Spatiata 19:57, 09.06.2025
Тюлени монахини....Абе не четете ли простотиите преписани неграмотно от вас ? Защо срамите професията журналист ? Олигофрени сте били от 1 до 12 клас,такива сте били и в университета,такива и ще си останете !