27 000 лв. данъци и осигуровки внесоха общо първите 100 клиенти на офиса на НАП в Хасково, ползвали най-новата услуга на Агенцията – плащане чрез ПОС. Безплатните картови плащания станаха възможни през февруари. От офиса на НАП в Хасково напомнят, че клиентите на администрацията, които притежават банкови карти, могат да превеждат без такси както дължимите данъци и осигурителни вноски, така и задължения към други институции, събирани от приходната агенция. Това може да стане по два начина. Първият, най-лесен, е чрез услугата на НАП, която е достъпна чрез портала за електронни услуги на Агенцията. Тя функционира 24 часа в денонощието, седем дни в седмицата. Без такси клиентите на НАП могат да преведат задълженията си и чрез инсталираните физически ПОС терминали на работните места в салоните за обслужване на НАП. В Хасково те са шест на брой. Пет са монтирани в сградата на пл. „Свобода“ 2. Едно устройство има в сградата на бул. „България“ 152 при публичните изпълнители от дирекция „Събиране“.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 14:28 Четиригодишните Иван и Беатриче водят тежка битка - нека им помогнем
- 18:05 Нова риба плъзна в гръцките води, хапе плажуващи. Ето всичко, което трябва да знаете
- 13:00 „25 евро за 5 километра": Майка с дете остана шокирана след курс с такси в Пловдив