С билет от 1,50 лева ще се прехвърляме от един автобус в друг от 1 април, когато започне да действа електронната система за таксуване в градския транспорт в Пловдив. Този вид превозен документ се нарича времеви и е един от 12-те вида билети и карти, които през март ще се обсъждат в Общинския съвет.
Кметът Иван Тотев обясни, че с такъв билет от 1,50 лева ще се пътува в рамките на един час вместо 40 минути, предвидени първоначално. Билетчето обаче започва да важи от минутата на издаването, а не от първото му чекиране в автобуса. Ако се приеме този модел, ползването на такъв билет става рисково, защото електронните билети ще се купуват само от автомати на 40 спирки и като го вземеш, може да чакаш нужния рейс 10 - 15 минути. Няма гаранция, че ще успееш да се прехвърлиш на друг автобус в рамките на един час./Марица.бг
Прочетете още
- 11:57 Шофьорът е бил с телефон в ръка преди фаталната катастрофа на "Тракия"
- 11:00 „Как да научим бебето да пази общинската собственост": Наръчник за старозагорски майки
- 12:41 Виждали ли сте Никол, близките ѝ я търсят СНИМКА
- 10:00 "Ако никой не спира, защо е тази пешеходна пътека?": Сигнал от Пловдив разпали дебат