20 българи са ранени при автобусната катастрофа в Южен Египет, съобщи Нова тв като цитира МвнР.
По неофициална информация автобусът е излязъл от пътя и се е преобърнал. Не става дума за сблъсък с друго превозно средство.
Инцидентът е станал в 9:15 часа местно време по пътя от Хоргада до Марса Алам. В автобуса е имало 40 български туристи. Петима от тях са получили фрактури. Другите 15 са с охлузни рани и натъртвания.
Всички пътници са имали застраховка и им е била оказана лекарска помощ.
Посолството ни поддържа връзка с туроператора, който има представители в болницата.
Катастрофиралото превозно средство се е движило в група от три автобуса, които са превозвали общо 123 души. Те са били на туристическа фирма "Абакс".
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 15:33 Година и три месеца след сигнала: Дърво само отметна задачата на общината СНИМКИ
- 16:00 Двама непознати се притекоха на помощ на дете в София
- 14:33 SpaceX изстреля мистериозна капсула: Никой не знае какво точно има на борда ВИДЕО