Футболният фен, който нахлу на терена на игрището в „Коматево” по време на мача „Ботев” – „Левски”, ще трябва да плати глоба от 200 лв. Решението за това е на Районния съд в Пловдив, който налага санкцията по Закона за опазването на обществения ред при провеждането на спортни мероприятия.
Към 21,20 часа на 10 септември 30-годишният мъж не успял да удържи футболните си страсти, бутнал преградата пред трибуната и хукнал към игрището. Охраняващите срещата полицаи му извикали да спре и да се върне, но той не изпълнил разпореждането и успял да стигне до средата на терена като 23-ти играч. Първоначално бил задържан за 24 часа и, а след това и осъден по бързата процедура с неподлежащо на обжалване решение.
Прочетете още
- 09:00 При сделки на жилища „на две цени" има риск за купувача, а държавата губи милиони ВИДЕО
- 10:43 Кола разби витрина и се вряза в стоматологичен кабинет в София СНИМКИ
- 10:00 Познат сценарий - обществото посочва виновника още в първите часове и това почти винаги е шофьорът
- 12:07 Тежък инцидент в Кресненското дефиле: Валяк се стовари върху кола ВИДЕО