Пролетният дял на "А" група стартира с радост за Ботев (Пловдив). "Канарчетата" надвиха с 1:0 Локомотив (Пловдив) в пловдивското дерби в "Коматево". В герой за "жълто-черните" се превърна Лъчезар Балтанов, който се разписа в 8-ата минута и донесе шестата победа на тима за този сезон. Тя е първа срещу "смърфовете" в това първенство след равенството и загубата досега, като освен това играчите на Николай Костов дръпнаха с три точки пред градския съперник и вече имат 23 точки, като заемат седмото място.
Завърналият се в Ботев Тодор Неделев игра 85 минути, а единственият дебютант за домакините Игор Ощипко се отчете с асистенция за попадението на Балтанов, който вкара втория си гол в срещата на Пловдив. Първият бе при предната победа на на тима му през март 2015 година с 2:0 на "Лаута".
Ясин Ел Харуби пък има сериозна вина за попадението, което коства 11-а загуба на "бяло-черните".
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход