Чисто нов паркинг на бул. "България" 45-47 откриха в пловдивския район "Северен". Лентата прерязаха кметът Ральо Ралев и заместниците му Лариса Кътова, Калоян Георгиев и Красимир Асенов. Пространството разполага с 18 места, които ще се отдават по общинската наредба. Общата площ е 715 кв. метра. Ремонтните дейности включиха фрезоване на старата асфалтова настилка, демонтиране на съществуващите бетонни плочи, полагане на основа от трошен камък, а най-отгоре асфалтобетон.
Подменени са уличните и градински бордюри, изградени са вази около съществуващата дървесна растителност, както и две дъждоприемни шахти. Положена е хоризонтална маркировка и са монтирани антипаркинг скоби. Общата стойност на инвестицията е 35 000 лв. "Този паркинг е пети по ред в район „Северен”, изграден за отдаване", посочи Ралев.
Прочетете още
- 19:00 Как се продават новите жилища? Откраднато е над 1 млрд. евро ДДС само в София и Пловдив ВИДЕО
- 08:26 Стана ясно кой е младежът, убит заради 40 евро на Лъвов мост
- 21:06 Нападнаха екип на GlasNews по време на репортаж край "Лъвов мост", има задържани СНИМКИ
- 23:00 Дневен хороскоп за 23 юни: Близнаци, любовта е във въздуха - уловете я!