Жител на бургаския кв. „Горно Езерово” прекара неделната вечер в полицейския арест и със сигурност ще отнесе поне глоба заради стрелба. На 31 юли около 10.50 ч. в Четвърто Районно управление - Бургас е получено съобщение за изстрели в квартала край езерото „Вая”.
Пристигналите на място полицаи установили, че е потрошен прозорец на къща на ул. „Амур”. За минути те намерили стрелеца – 61-годишния Д.П. , който живеел наблизо. Оказало се, че мъжът, разгневен на косовете, които кълвяли гроздето му, грабнал въздушната си пушка и започнал канонада по тях. Една от сачмите обаче рикоширала и нацелила прозореца на съседката. 71- годишна жена се изплашила здраво и веднага позвънила в полицията. Д.П. е задържан за срок от 24 часа.
По случая е образувано досъдебно производство.
Прочетете още
- 18:00 От въпросите на Тина Ивайлова до Европейската прокуратура ВИДЕО
- 20:00 С пистолет към главата: Историята на пловдивчанка след брутална агресия ВИДЕО
- 10:05 "Камионът не е спукал гума": Адвокат и бащата на Сияна оспориха версията за инцидента
- 11:40 СНИМКИ и ВИДЕA показват опустошения Каракас, докато спасителните операции са в ход