Таксиметрови шофьори готвят национален протест срещу новия годишен данък, който ще плащат. Това съобщиха за NOVA от федерацията на таксиметровите водачи.
След дълги и разгорещени дебати, общинските съветници в София гласуваха 850 лева на година да е размерът на данъка за всички около 6 000 таксита в столицата. Новият данък се гласува днес на местно ниво и в Пловдив, и Варна.
Промяната идва след като през април правителството реши да има нов данък върху таксиметровия превоз на пътници, а общините трябваше да определят каква да бъде стойността му.
От бранша коментират, че такъв налог е много вероятно да доведе до увеличение на тарифите.
Прочетете още
- 08:15 Трус във ВМЗ - Сопот: Целият управителен съвет подаде оставка
- 22:00 Гризачите стават все по-устойчиви на отрови - задава ли се нова пандемия?
- 21:00 Докато чакаме безопасни пътища: В Казанлък кърпят дупки направо в локвата ВИДЕО
- 00:01 Днес е 26.6.2026 - огледалната дата, която според мнозина сбъдва желания